Starat se o bazén rozhodně není žádná procházka růžovým sadem. Hlavně v letních měsících je to často řehole, jelikož právě v tomto období se množí bakterie, a hlavně řasy nejvíce. Shodou okolností je to i doba, kdy je poptávka po koupání v bazénu nejvyšší. Nic se však nejí tak horké, jak se uvaří a vyčistit vodu od různých typů škůdců jde relativně jednoduše. Je však nutné nelenit a začít jednat, pokud možno okamžitě. Jakmile se vám řasy ve vodě rozmnoží, stává se jejich likvidace časově i finančně daleko náročnější.
Efektivní ničení
Řasy jsou v bazénu nežádoucím cizorodým prvkem, se kterým je nutné se vypořádat. Nejde jen o to, že při plavání překáží, ale mohou také negativně působit na lidskou pokožku a v neposlední řadě škodit i bazénové technice, hlavně tedy pískovému filtru. Zničení řas by tak mělo být vaší prioritou. Pokud ještě nejsou přemnožené, můžete to zkusit postaru a prostě jim zamezit přístup ke slunečním paprskům. Budete k tomu potřebovat pouze plachtu, kterou hladinu zakryjete. Musíte být důkladní. I několika paprsků může dodat řasám potřebnou energii. Nebude-li tento způsob dostatečně účinný, vsaďte na chemii. Použijte přípravek Aglicid, který se dodává ve formě granulí nebo tablet. Během pár dní by všechny řasy měly uhynout.
Prevence
Abyste zamezili jejich dalšímu výskytu, měli byste pravidelně vodu opatřovat dezinfekčním prostředkem. Běžně se k tomu používá chlór, ale na trhu existují i přípravky fungující na bázi kyslíku. Ty jsou bez pachu a nedráždivé, ale jsou také daleko dražší než chlorové tablety. Ať tak či onak, správné dávkování dezinfekce dokáže návratu řas zabránit, a ještě vyhubí i jiné nepříjemné návštěvníky v podobě bakterií a dalších různých mikroskopických škůdců. V opačném případě se připravte na to, že voda ve vašem bazénu nebude pro účely koupání vyhovující, což asi nechcete.