Cestovat bez igelitového sáčku nebo tašky? Nemožné! Dokážete si představit ukládat všechny svoje věci do papírových pytlíků, které se rozmáčí, protrhnou, nebudou chránit před prachem, zápachem a nečistotou? Na igelitové sáčky jsme si již zvykli natolik, že je považujeme za naprosto samozřejmé spotřební zboží, asi jako toaletní papír.
Uzavírací mechanismus povýšil igelit na vyšší level – někteří z vás, především pamětníci, si jistě vybaví známou skladbu folkaře Honzy Nedvěda, který se zmínil o igelitu, coby ochranném prvku před deštěm při spaní pod širákem. Docela obyčejná polyetylenová fólie, případně pytel či menší vak skutečně ochrání před prachem a vodou, ale pouze v omezeném rozsahu. Chcete-li doopravdy zabezpečit jeho obsah, pak jej musíte dobře uzavřít. Můžete to udělat primitivním způsobem, např. na uzel, nebo již sofistikovanějším v podobě sváru, který ovšem není rozepínací, anebo využijete uzavíracího mechanismu (zipu).
Ačkoli se to možná nezdá, vývoj zipů uzavíratelných sáčků 2pack.cz trval velmi dlouhou dobu, než doznal současné podoby, nebylo totiž snadné navrhnout jeho profil tak, aby mohl bezpečně chránit tekutý obsah. Dnes již můžeme bezpečně takto uchovávat marinádu, zmrzlinu, strouhanku, ale také potraviny na cestách – svačinu, např. odděleně zeleninu, chléb s pomazánkou, sušené ovoce a ořechy atd.
Uložení toxického obsahu – to je další plus této technologie, což je právě na cestách poměrně zásadní. Představte si například situaci, že potřebujete ukládat špinavé prádlo při pobytu v přírodě nebo na dovolené tak, abyste jej bezpečně oddělili od čistých svršků. Uzavírací zip se o to bezpečně postará. Můžete takto ukládat prakticky cokoli, co zapáchá, např. plísňový sýr, anebo od sebe oddělit sladká a slaná jídla. V domácnosti se to může hodit pro uložení sádry, sody, pracího prášku, tmelů, barev a ředidel, steliva a krmiva pro zvířata. Hodí se i pro sezonní ukládání obuvi do úložného prostoru postelí a skříní, kde je žádoucí eliminovat typický odér.